Tu sa nachádzate: Domov / O nás / Rádio Frontinus /

Silvia Klimentová pre rádio Frontinus

Prinášame Vám prepis telefonického rozhovoru Silvii Klimentovej s moderátorom Rádia Frontinus Jánom Blahovcom v relácii "Naši Vaši jubilanti"

Peter Kliment

Silvia Klimentová pre rádio Frontinus (1. časť)

Anjelik môj", "Láska blúdi v nás", "Mama" - poznáte tieto pekné pesničky? Akoby nie! Veď sa bez nich nezaobíde hádam ani jedna naša jubilantská relácia. Dnes Vám prinášame rozhovor s pani Silviou Klimentovou, protagonistkou mnohých Vašich obľúbených piesní.
Dobrý deň pani Klimentová.
Pekný deň prajem Vám a samozrejme aj všetkým poslucháčom Rádia Frontinus.
Hneď na úvod Vám chcem popriať všetko najlepšie do nového roku a zároveň sa povyzvedať ako ste sviatkovali?
Ďakujem pekne, aj ja Vám prajem do nového roku všetko dobré a hlavne to, bez čoho by rádio nemohlo fungovať a to veľa, veľa spokojných poslucháčov. A čo sa týka vianočných sviatkov, tak pred Vianocami sme absolvovali niekoľko koncertov, jeden z nich bol aj u vás v Žiline a končili sme vlastne jeden deň pred Štedrým večerom, takže takmer všetky prípravy na Vianoce, ktoré obyčajne trvajú celý týždeň, sme museli zvládnuť za jeden deň. Ale našťastie všetko dobre dopadlo... koláče sme napiekli, aj keď je pravda, že koncert v Žiline sme stihli len-len na poslednú chvíľu, keďže som sľúbila chlapcom "šamróny", tak museli na mňa pár minút pred odjazdom čakať v aute.

Peter Kliment

Pani Silvia, viem, že okrem sólovej dráhy ste spievali so známou skupinou Progres i s mnohými ďalšími umelcami. Ako ste sa ale k spevu dostali? A teší Vás spievanie rovnako, ako keď ste začínali?

Spev bol mojou súčasťou odmalička, bez toho, že by som si to uvedomovala. Spievala som v škôlke, škole, spevokoloch, taktiež aj na strednej a neskôr s kapelami. A či ma to baví? Baviť Vás môže film v televízii, ale spev a hudba ako taká, musí byť vo Vás, vo Vašej duši, Vašej mysli, vo Vašom srdci.
Vaše pesničky sú romantické, často spievate o láske. No vo Vašom repertoári sú i pesničky, na  aké sú poslucháči zvyknutí hlavne od Jadranky Handlovskej - mám na mysli napríklad pesničku Čarovná  Dalmácia, či Jadranské more. Je táto romantika i Vašou povahovou črtou?
Keby som nebola romantická duša, ťažko by sa mi takéto pesničky spievali a nakoniec, moji poslucháči by asi neúprimnosť zbadali. Ja si myslím, že lásky nie je nikdy dosť, preto ju treba rozdávať neustále. Či už ju prezentujete v hudbe, alebo v básňach, alebo v podobe bozkov na dobrú noc svojim deťom, či ako poďakovanie v podobe objatia Vašich rodičov, alebo pohladenie po tvári Vášho partnera, to sú všetko prejavy lásky ktoré sú nesmierne dôležité a často sa na ne v dnešnom uponáhľanom svete zabúda. Preto spievam toľko piesní o láske, aby sme si ju čo najviac pripomínali.

Peter Kliment

Čo máte vo svojom repertoári pre svojich fanúšikov nové?            

Mám nové CD "Z neba dar", z ktorého sa veľmi teším, pretože pri vyťaženosti môjho manžela, hudobného producenta Petra Klimenta a jeho nahrávacieho štúdia, nám trvalo niekoľko rokov, kým sa nám tento album podarilo dostať do dnešnej podoby. Ale viete ako sa hovorí, že obuvník chodí bosí, tak toto pravidlo platí snáď v každom odvetví. No našťastie mám pri sebe skvelých kolegov a priateľov, ktorí si doslova vynútili vydanie môjho druhého CD, či už je to Martuška Križanová, ktorá sa postarala aj o krst CD-čka alebo Peťo Stašák, ktorý sa aj autorsky podieľal na niektorých skladbách. A čo sa týka samotného albumu, je na ňom 17 piesní samozrejme hlavne o láske, no i sklamaní, jednoducho o živote ako takom. Nájdete na ňom aj niekoľko duetov ako napríklad "Italiano Italiano" s mojím manželom, ktorý bol prezentovaný aj v Kaviarni Slávia z chorvátskeho ostrova DUGI OTOK, alebo duet so skupinou Kortina. Verím, že si tento album nájde miesto aj vo Vašich srdciach, pretože bol písaný pre Vás a z lásky.
Pani Silvia ďakujem za rozhovor a prajem veľa pekných pesničiek!           
Aj ja Vám ďakujem a prajem Vám veľa spokojných poslucháčov a Vašim poslucháčom prajem veľa príjemných chvíľ strávených s Vašim Rádiom Frontinus.

Peter Kliment

Silvia Klimentová pre Rádio Frontinus (2. časť)

Pani Silviu Klimentovú poznajú naši poslucháči najmä ako speváčku mnohých pekných, romantických piesní. Jej profesná dráha je však spojená i s činnosťou vydavateľskou a agentúrnou. V našom rozhovore Vám Silviu Klimentovú predstavíme práve z tohto zorného uhla.
Dobrý deň pani Silvia.
Krásny deň Vám prajem aj ja.
Agentúra ModeRato, práca v rodinnom vydavateľstve Semeš Recording – ako sa na Slovensku podniká v tejto oblasti? Je to ťažké?
Každá práca má svoje výhody aj nevýhody, ja s mojím manželom, hudobníkom Petrom Klimentom máme to šťastie, že naša práca je zároveň aj naším koníčkom, takže to ako prácu ani nevnímame, no zároveň je to veľmi náročné na čas. Musíme sa prispôsobovať hlavne potrebám umelcov, takže náš bežný pracovný deň vyzerá veľakrát tak, že sa zavrieme do štúdia o 5-6 ráno a vyjdeme z neho niekedy o pol noci. A to pracujeme nepretržite 7 dní v týždni. Celá naša činnosť je o to zložitejšia, že poskytujeme umelcom tzv. FULL SERVICE, to znamená od zloženia skladby, otextovania, zaranžovania, naspievania vokálov, zmixovania, ďalej nafotenia a následne grafického spracovania návrhu obalu CD, ale aj podpiskariet, videoprodukciu až po samotné vydanie albumu, takže musíme byť nielen hudobníci, speváci, ale aj režiséri, fotografi, grafici a samozrejme aj manažéri.

Peter Kliment

S ktorými umelcami Vaše vydavateľstvo spolupracuje? Na čom robíte práve teraz?

Permanentne spolupracujeme s Petrom Stašákom, ktorého snáď netreba ani predstavovať a ja sa veľmi teším, že nielenže niekoľko rokov u nás nahráva svoje úspešné CD-čka, ale sa môžem pochváliť aj tým, že sme výborní priatelia. Ďalej je to ďalšia známa osobnosť Jadranka, ktorá taktiež už niekoľko rokov nahráva svoje piesne v našom štúdiu a z tých novodobejších je to napríklad Martuška Križanová, ďalej k nám chodí  veľa rakúskych kapiel a interpretov. Momentálne spolupracujeme na novom albume Evy Mázikovej a ešte tento rok by sme chceli vydať  aj nové CD žilinskej skupine Kortina.
Aké sú Vaše plány ako speváčky a manažérky pre nový rok? Na čo sa môžu priaznivci jubilantských melódií tešiť?
Koncom roka sme vydali môj nový album, takže tento rok by sme chceli absolvovať viac koncertov, aby sme ho mohli lepšie priblížiť našim fanúšikom, ďalej  pracujeme na novom E-SHOPE, kde si budú môcť ľudia kúpiť produkty z nášho vydavateľstva a pokiaľ nám to časová zaneprázdnenosť štúdia dovolí, chceli by sme nahrať ešte jeden môj sólový album. Nápadov a plánov máme veľa, chuť do práce nám tiež nechýba, takže už len: Hor sa do toho!
Pani Silvia, ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov vo Vašich umeleckých i podnikateľských aktivitách.
Ďakujem aj ja veľmi pekne a prajem Vám a samozrejme aj sebe do tohto nového roku, aby sme ho mali krajší, úspešnejší a šťastnejší. Ešte raz ďakujem.

Ján Blahovec, Rádio Frontinus (8. a 15.1.2011)

Späť

Náš tím:

Kooperatíva:

Adresa

Adresa:

Semeš Recording

Lysiná 695

916 21 Čachtice

tel./fax: 032 778 7479
mobil: 0903 773 387
email: info@semesrecording.sk